305466013413818

Cilvēki

Tagad zs Ozoliņos saimnieko nākamā paaudze Evita un Mārtiņš Lūkini, vietu attīstot, ne tikai kā ekoloģisku tēju ražotni, bet veidojot notikumus un iespējas cilvēkiem vairāk uzzināt par augiem un meža saudzīgu apsaimniekošanu. Vieta, kur izjust klātbūtni dabā.

Vieta

Saimniecība atrodas 100 km no Rīgas un tuvākie kaimiņi ir 2 km attālumā. Visiem kopā saimniekojot, ar pilsētnieku vieglumu un ekspertu vērību, dažādu augu blīvums pļavās vietām ir sasniedzis 50 sugas vienā kvadrātmetrā, mājas ieskauj mežs, Aisterkalns un pašiem savs Bezdibeņezers.

Mājas un tējas vēsture

Viss sākās, kad Brigita un Dima Lūkini dzimuši rīdzinieki atrada vietu un nosauca par savām mājām. Sapnis par māju laukos radās 70-to gadu beigās, kā iespēja būt prom no pilsētas, kā arī no varas modrās acs. Brigitas, no vecmāmiņas iegūtās zināšanas par augiem, bērnības vasaras pavadot laukos, ieguva jaunu pielietojumu. Pētot augus, kuri aug Ozoliņu apkārtnē un visu pieejamo literatūru par ārstniecības augiem latviešu un krievu valodā radās ideja, veidot zāļu tēju maisījumus ikdienai un piedāvāt to pilsētniekiem veikalos ar zīmolu Lauku tēja. Interesanti, ka 90-to gadu sākumā Amerikas Miera korpusa mazo uzņēmumu kursos, izstrādātais biznesa plāns ir īstenojies dzīvē ar apbrīnas vērtu precizitāti.